; Evde Bilgi | Cerebral Palsy Nedir?

Oyun ablası hizmetleri içerisinde olan cerebral plasy konusu aslında genele bakacak olursak oldukça önemli bir konu olarak göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Evde özel eğitim ve gölge öğretmen olarak bu hizmeti vererek yıllardır sektör alanında bireylerimizin daha iyi bir hayat yaşamaları adına gerekli çabayı ve daha fazlasını bireylere verdiğimiz hizmetlerimizde göstermekteyiz. Cerebral Palsy durumunun açıkça sizlere tanımını ve nedenini sunacak olursak. Beyin ve insan vücudunda bulunan beyinciğin doğum öncesinde veya doğum sonrasında oluşan zararlardan dolayı görülen bir hastalık türüdür. Oyun ablası olarak aslında hastalığın ne kadar erken teşhisi olursa insanda bırakacağı etkisini azaltmak bir o kadar' da mümkün olduğunu ve bunun aslında en az zararla çıkarılabilecek bir hastalık durumu olduğunu, bireyleri hayatlarında daha iyi bir şekilde yaşayacağını unutmamız gerekmektedir. Oyun ablası ve evde özel eğitim olarak yıllardır verdiğimiz hizmetlerimiz sayesinde bir çok insan hayatında bu erken teşhis sayesinde çok iyi verimli sonuçlar alarak erken teşhis durumunun ne kadar önemli olduğunu hem ailelere hem de insanlara önceden sunma imkanı sayesinde görmüş olduk.

 

  • Annenin zaman içerisinde geçirmiş olduğu mikrobik etkiye sahip hastalıklar.
  • Kan uyuşmazlığından çıkan sonuçlar bu durumun nedeni olabilmektedir.
  • Annenin kullanmış olduğu ilaçlar ve bunları etkileri' de duruma örnektir.
  • Ve tabi ki bunun yanında akraba evliliği önemli etkenler arasında görülmektedir.

 

Bunun yanında oyun ablası ve gölge öğretmen olarak cp hastalığının doğum sırasında, doğum öncesinde, doğum sonrasında ve hayatının ilk altı ayında görülen kronik nedenleri' de sizlere sıralayabiliriz. Bu durum başlı başına kendini aşan ve insan hayatında bazı şahıslarda görünen durumdur çünkü

Tedavi genel anlamda aslında her birey için farklı bir biçimde programları oluşturularak her birey için ayrı bir durum içerisinde uygulanmaktadır. İnsan hayatı içerisinde aslında ilk on sekiz aylık dönemi gelişimsel olarak çok hızlı bir şekilde ilerlediği için bu dönem içerisinde oyun ablası olarak aslında sizlerin burada en çok dikkat etmesi gerektiği yer erken teşhis durumudur. Bu yüzden sizlerin bu konu üzerinde dikkat etmeniz gerekmektedir.