; Evde Bilgi | DOWN SENDROMU OYUN ABLASI

DOWN SENDROMU OYUN ABLASI

 Down sendromu hizmeti oyun ablası ve gölge öğretmen için çok ama çok önemlidir. Down sendromu hakkında çocuklarımıza bireylerimize hizmet vermek ve onların yaşama ve hayata daha kolay alışabilmesini sağlamak bizler için çok ama çok önemli bunu sakın unutmayın. Bu tarz hizmet veren yerler yani evde özel eğitimoyun ablası ve gölge öğretmen gibi yerlerin hepsi iyi derecede hizmet verememektedir. Yani aslında hizmet alabileceğiniz yerleri çok önceden iyi araştırmaları referanslarına bakmalı ve bu referanslara göre hareket etmek zorundasınızdır. Bu işi sevmeyen insanlar aslında çocukları ve onların yaşamlarını sevmeyen insanlar bu işin hizmetini de vermek de oldukça zorlanırlar.

Bu yüzden sizlerin oyun ablası gibi hizmet veren yerleri hizmetinizi almadan önce iyi derecede araştırmalı kapsamlı bir bilgi elde etmeli ve ona göre hareket etmelisiniz.

Peki, Down Sendromu

Bu konuyu aslında insanların kulaktan dolma bilgiler ile değil de bilimsel açıklamalar yolu ile sizlere sunacak olursak eğer her şey daha sağlıklı olacaktır. İnsanların vücudu içerisinde belirli bir sayıda kromozomlar vardır bunlar çiftlerin döllenme sırasında çocuklarına her iki bireyden de normal şartlar altında eşit şekilde çocuğa giderek çocuk da kromozom oluşmaktadır. Bu kromozomlar sayesin de çocuklarda gen ortaya çıkmaktadır. Evde özel eğitim olarak olayın en dibine girecek olursak. Normal şartlarda olay döngüsü bu durum şeklinde ilerlemektedir. Fakat konunun aslına gelecek olursak eğer peki down sendromu bu olayın neresinde duruyor ve oluşuyor.

Şöyle ki, yukarıda bahsettiğimiz gibi insan vücudunda belirli sayıda eşit miktarda kromozom var bunlar anne ve babanın döllenmesi sonucunda çocuklarına eşit şekilde gidiyor down sendromu olayı da aslında tam burada devreye giriyor .

Nasıl mı ?

Oyun ablası ve gölge öğretmen olarak bu olay şöyle gerçekleşmektedir. Kromozomlar yolda yumurtaya ulaşmaya çalışırken fazladan bir kopya kromozom oluşuyor bu kopya kromozom oluşması sonucunda çocuklarımız da doğduk tan sonra down sendromu dediğimi olay devreye girerek görülmeye başlıyor. Bizler gölge öğretmen olarak çocuklarımıza en iyi hizmetleri vererek onların aslında daha iyi bir yaşam şartlarına sahip olmaları adına onlara yardım ediyoruz. Bizlerden hizmet alabilmek için hemen evde bilgi adresini ziyaret edebilirsiniz.