; Evde Bilgi | EVDE BİLGİ HİPERAKTİVİTE HİZMETİ

Oyun ablası ve evde özel eğitim olarak bu alanda vermiş olduğumuz hizmetlerimizde çocuklarımızın hiperaktivite sorununu en baştan çözebilmek adına bir çok adım atarak bu adımları uygulamaktayız.

Çocuklarınız eğer yerlerinde duramıyorlarsa, devamlı olarak bir kıpırdama iç güdüsü içersindeler ise uzun süre boyunca sabit kalma sorunu yaşıyorlarsa eğer bu durum çocuklarınızda hiperaktivite durumunun göstergesi olarak kabul edilebilir bir hal alıyor. Bunun yanı sıra diğer bir deyişle Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite adı altında söylenebilmektedir. Bu durum aslında diğer çocuklarımıza bakacak olursak bu hiperaktivite durumu hemen fark edilebilir durumdadır. Oyun ablası ve evde özel eğitim olarak bu durum üzerinde çok fazla durarak aslında önemli bir konu olduğunu sizlere göstermek istiyoruz.

  1.      Hiperaktivite Nedenleri Nedir?

Zaten aslında bu durum gebelik' de bile belirtilerini görülebilir. Bebeğin anne karnında çok fazla derecede hareketli olması bu duruma örnek olarak gösterilebilir. Bebek doğduk' dan sonra devamlı hareketli olması, gazlı olması, uyku düzeninde problem yaşaması bunlar nedenler arasında gösterilmektedir. Bu yüzden oyun ablası olarak fark ettiğimiz durum aslında hiperaktivite' nin erken yaşlarda başlıyor olduğunu bizlere gösteriyor olmasıdır.

Ailelerin hayatlarında bu durum aslında bir çok soruna neden olabilir. Bu sorunlar karşısında aileler oldukça sabırlı ve özverili olmanız gerekmektedir.

  1.      Hiperaktivite Karşısında Ne Yapılması Gerek?

Evde özel eğitim olarak ulaştığımız bilgilere göre aslında bu durum hakkında araştırma yapan bilim insanlarının "uyarıcı ilaç" tedavisinin diğer ilaçların ve davranış terapisinin bu hastalık' da ki tedavide oldukça etkili olduğu kanıtlanmış bir tez olarak sunulmuştur.

  1.      Genetik Hiperaktivite Sorunu

Eğer çocukluk zamanında anne veya baba' da hiperaktivite sorunu varsa doğacak olan çocuklarında' da hiperaktivite sorunu görülme ihtimali oldukça artmaktadır. Bu risk  aslında normale göre beş kat daha fazla riskin olmasına neden oluyor. Oyun ablası ve gölge öğretmen olarak bu konuya önem vermeniz oldukça mühim bir hale geliyor.

 

Peki, bu durumda nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?

* Belirli koyduğunuz kuralların kesinlikle uyulması gerektiğini onlara aşılayın bu durum sizleri rahatlatacaktır.

* Çocuklarınıza vermiş olduğunuz ödüllere mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir.

* Bir biyolojik rahatsızlık durumuyla başa çıktığınızı sakın unutmayın.

* Komik anlayışınızı kaybetmeyin ve her daim hoşgörülü olun.

Sizlerde eğer hiperaktivite konusunda oyun ablası ve evde özel eğitim hizmeti almak istiyorsanız hemen "evde bilgi" adresinden bizlere ulaşarak detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.