; Evde Bilgi | GÖLGE ÖĞRETMEN OKUL UYUM PROBLEMİ NEDİR?

GÖLGE ÖĞRETMEN OKUL UYUM PROBLEMİ NEDİR?

Gölge öğretmen ve evde özel eğitim hizmetleri olarak okul uyum problemi çocuklarımıza gerekli önemi vermeli onlara gerekenden fazla değer vermemiz gerekmektedir.  Oyun ablası ve evde özel eğitim sizlere bu konular hakkında ileri derecede bilgiler vererek konu içerisinde doğru ve düzgün olan bilgili almanıza yardımcı olmaktadır.

Her çocuk aslında ailesinden ilk kez ayrılacağı zaman yaşı fark etmese bile bir zorluk çekme gibi duruma girmektedirler. Bunun nedeni ailede anne ve babadan hayatları boyunca hiç ayrı kalmaları ve onların yanın hep zaman geçirdiklerinden dolayı olarak da söyleye bilme imkanına sahiptir bu konu.  Gölge öğretmen olarak çocuklarımız aslında ilk kez girecekleri ortamda  yabancılık çekerek ortama alışmada oldukça zorluk çekme durumuna girmektedirler. Okula uyum probleminin temelinde aslında bu yatmaktadır.

Bu durum karşınıza geldiğinde bizlerin oyun ablası olarak sizlere en kesin tavsiyesi aslında çok ama çok fazla sabırlı olmanız gerektiğidir. Bu durum sayesinde çocuklarımız aslında okula alışacak ve yavaş yavaş okula uyum problemi giderilecektir.

Sizler eğer bu durumu bir anda karşınızda görmek istemiyorsanız evde özel eğitim olarak okul öncesi eğitime sizlerin önem vermeniz gerektiğini sizlere hatırlatmadan geçmek istemiyoruz. Çünkü okul öncesi eğitim tabiri caise ana okulu eğitimi çocuklarımızı okula hazırlayarak  aslında onların okula gittiği zaman da  oradaki ortamı görünce daha rahat kaynaşama gibi imkanını kendi gözlerinizle rahatlıkla görebilir hale gelirsiniz.

Veya bunun yanı sıra ana okuluna göndermeyeceksiniz eğer sizlere gölge öğretmen olarak tavsiyemi okul başlamadan bir hafta önce çocuklarınızı okula götürerek okul ortamını çocuklarınıza göstermek olacaktır. Sizler aile bireyleri olarak her zaman sabırlı  olmalı ve çocuklarınızı her  zaman anlayışla karşılamalısınız bunu sakın unutmayın. Evde özel eğitim olarak sizlere hizmet vermek bizler için her zaman gurur kaynağıdır.