; Evde Bilgi | GÖLGE ÖĞRETMEN VE EVDE ÖZEL EĞİTİM DEHB

Oyun ablası ve gölge öğretmen olarak dehb konusunu detaylı bir şekilde inceleyerek sizlere bu yazımızda önemli derecede olacak bilgiler vereceğiz. Dehb açılımını sizlere söyleyecek olursak eğer dehb dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olarak tanımlanabilmektedir.   

Bu tür hastalıklarda insanlarımızda karşılanmış olan durumlar ve tepkiler aslında insanlar için çok önemli olan konular içermektedir. Bu yüzden evde özel eğitim olarak bu konu üzerinde durmamız ve sizleri doğru şekilde bilgilendirmemiz ileride alacağınız hizmet doğrultusunda sizlere yardımcı olacak içerikler üretmek olacaktır.

Oyun ablası olarak araştırmalarımız neticesinde bireylerimizin aslında olan ortak yönlerini sizlere sıralayarak dehb hastalarının nasıl durumlar ortaya çıkarabileceğini sizlere sunulmuş olacaktır.

* Detay olan her şeye dikkat etmek de zorlanma

* Sosyal hayatta gün içerisinde sonucu düşünmeden yapmış oldukları hata

*Karma karışık ve saçma durum veya işler ortaya çıkarma.

Gibi bir çok madde bunun yanın da sayılabilmektedir. Gölge öğretmen bunun yanı sıra evde özel eğitim olarak bu hastalığa sahip olan bireylerimize hizmet vermek ve bireylerimizi hayata iyi derece de hazırlamak baki derecede önemlidir.

Hiperaktivite durumu bilindiği gibi her hangi bir eğitim veya hastalık belirtisi değildir. Aslında bu durum yani hiperaktivite durumu öğrenmeyi zorlaştıran bir durum olarak bilinmesi daha makbul olacaktır. Yani hiperaktivite aslına bakacak olursak eğer insanlar üzerinde olan bir huy özelliği olarak bilinmesi daha rahat olacaktır.

 Gölge öğretmen ve evde özel eğitim olarak bu durum neticesinde sizlere ve bireylerinize hizmet vererek sizi çocuklarınızın hayatı daha kolay bir biçimde yaşamasına yardımcı olacağız.  Bu huyun bir kaç etkisinden bahsedecek olursak aslında bu huya sahip olan bireylerimizin kanında taşımış olduğu hiperaktivite çocukların yerinde durdurulamaz ve çok hareketli bireyler olmasına ne den oluyor.  Okul çağında olan çocuklarımızın belirli bir yüzdesinde bulunan bu durum aslında kontrol altına alına bilir durumdur.

* Çok hareketli olmaları en önemli belirtileri arasında

* Çok fazla konuşkan olmaları

* Sakin duramaz ve sesiz oturamazlar

Sizlerde doğru hizmeti alabilmek adına evde bilgi adresini ziyaret ederek oyun ablası ve gölge öğretmen olarak doğru hizmeti alabilme şansına sahip olabilirsiniz.