; Evde Bilgi | KONUŞMA BOZUKLUĞU

Dünya üzerinde bir çok dil olduğundan dolayı aslında dil ve konuşma olayı herkes tarafından bir birinden farklıdır. Oyun ablası ve evde özel eğitim olarak bu konuya oldukça önem vermekteyiz. Konuşma dili aslında insanlar arasında kendileri için bir birlerini anlamak adına iletişim aracı olarak ve bunun yanı sıra bir birleri ile günlük hayatlarında duygu ve düşüncelerini paylaşmak adına insanların arasında kullanılan uygulamalı bir araç olarak görülmekte ve bilinmektedir.

Dil sadece konuşma olarak değil bir çok farklı yönünde bilinmekte ve var olmaktadır.  Oyun ablası ve gölge öğretmen olarak aslında dilin müzik ve işaret dili olarak' da kullanılması var olarak bilinmektedir.

Oyun ablası ve evde özel eğitim olarak eğer çocuklarımız aslında konuşma sırasında kendi söylediklerini, duygularını ve düşüncelerini istediği şekilde aktaramama durumunda ve bu durumdan dolayı zorluk çekme sebebinden dolayı aslında bu durum çocuklarda konuşma bozuklunun var olduğunu bizlere göstermiş oluyor. Bu yüzden bu duruma oyun ablası olarak tavsiyemiz ailelerin çok ama çok fazla dikkat etmesi olacaktır.

Çocuklarda aslında oyun ablası ve gölge öğretmen olarak yaptığımız araştırmalara göre geçmiş zamanlarında aslında konuşma gelişiminin çocuklarda on ile on sekizinci aylar arasında kelimeleri yeni , yeni türetirken çocukların konuşmayı öğrendiğini zannediyordu fakat durum öyle değildi. Konuşma dili aslında bebeklerin işitme yani duyma sistemi sayesinde, gebeliğin son dönemi olan üç ayda gelişmeye açık olması ve gelişmesi olarak görülmüştür.

Çocuklar aslında doğdukları zaman konuşma dili olan işlevsel özelliğini aktif olarak kullanamasa bile aslında anneleri ile hep iletişimde olduklarından dolayı dil ile ilgili olan bir çok bilgiyi beyinlerine kaydetmektedirler. Oyun ablası ve evde özel eğitim olarak bu konuyu oldukça mühim görmekteyiz.

Bunun yanında eğer çocuklarınız sizlerde bir konuşma bozukluğu görüyorsanız eğer bu durum karşısında iyi derecede hizmet almanız gerekmektedir. Bu hizmet sayesinde çocuklarınız gerekli hizmetleri alırlarsa eğer hayatlarını daha iyi bir şekilde düzene sokabilirler. Oyun ablasıgölge öğretmen  ve evde özel eğitim olarak tavsiyemize kulak vermenizi tavsiye ediyoruz.

  •          Güvenilir hizmet anlayışı
  •          Referansları
  •          İnsanların hizmet yuvası hakkındaki yorumları
  •          Hizmet anlayışları
  •          Hizmet içerikleri

Gibi bir çok taraf'dan dikkat edilmeli ve iyice araştırmalıdır.