; Evde Bilgi | OKUL UYUM PROBLEMİ GÖRÜLME NEDENİ

Oyun ablası ve evde özel eğitim olarak çocuklarımızın okula olan uyum problemlerinde bir çok nedenin etkisi olduğunu söylemek gerekiyor. Mahalle ortamındaki arkadaş ortamlarında ve sosyal anlamda iletişimde çektiği güçlüklerden dolayı' da kaynaklanabilmektedir. Bunun yanı sıra genel nedenlere bakacak olursak eğer çocuklarımız 'da iletişimde güçlük, kolay öfkelenme problemi, hiperaktivite sorunu olan bunların sonucunda aslında bulunduğu ortama uyum sağlayamayan çocuklarda genel olarak gösterilmektedir.

Oyun ablası ve evde özel eğitim olarak bir diğer baktığımız konu ise aslında çocuklarımızda bir nevi özgüven eksikliği olmasından dolayıda kaynaklanmaktadır.  Anne ve babanın bu durumlarda aslında çocukları için oldukça sabırlı olmaları ve anlayış göstermeleri gerekmektedirler.

 1.        Temel alışkanlıklarda oluşan problemler
 2.        Cimri olması, paylaşmaması
 3.        Çok hareketli olması
 4.        Yerinde duramama aşırı hareketli olması veya çekingenlik tavrını alması
 5.        Tuvalet sorunlarının olması
 6.        Yemek yemede sorunların çıkması
 7.        Uyku problemleri yaşaması
 8.        Konuşma bozuklukları

Çocuklar hayatlarının ilk zamanlarında genel anlamda temel ihtiyaçlarını karşılamak adına ilk öncelik olarak anne ve babadan yardım alarak bu temel ihtiyaçlarını karşılarlar. Daha sonraki dönemlerde aslında bu davranışları öğrenebilmesi adına çocuklara destek çıkmalı ve destekler sırasında oldukça aileler sabırlı olması gerekmektedir. Bu yüzden okula uyum problemlerinde aslında durum küçüklükten başlamaktadır. Bu yüzden oyun ablası ve gölge öğretmen olarak bu konuya azami derecede önem vermekteyiz.

Oyun ablası ve evde özel eğitim olarak çocukların özel durumları sayesinde okula uyum problemleri' de gözükmektedir. Bunlar şöyle sıralanabilir;

 •          Çocuğun her istediğinin anında olması
 •          Disiplini olmaması
 •          Sınırlarının olmaması
 •          Çok fazla taviz verilmesi

Gibi neden çocukların küçük yaşta okula olan uyum problemlerini destekleyen ve başlatan problem arasında gösterilebilir. Hizmetinizi alırken mutlaka deneyimli olan hizmet yuvalarından alın aksi takdirde aldığınız hiç bir hizmet sizler için yararlı olmayacaktır. Evde özel eğitim ve gölge öğretmen olarak evde bilgi hizmet yuvasından hizmet alabilmek için hemen bizlere sitemizden ulaşabilirsiniz.