; Evde Bilgi | OKUL UYUM PROBLEMLERİ OYUN ABLASI

Oyun ablası ve evde özel eğitim olarak bugün sizlere çocuklarımızın okula olan uyum problemlerinden bahsederek bunlar hakkında bir kaç ip ucu vermeyi ve bu konudan sizlere bilgi edinmeniz adına değinmeyi amaçlıyor oyun ablası.

Okul dönemi başladığında ve aslında çocuklarımızın okula yeni başlayan çocuklarımızın okula başlama sürecinde anne ve baba'dan ayrıldığı ve yabancı bir ortama girmesinden dolayı bu hem çevre hem de alan kavramı olarak 'da anlaşılması gerekmektedir. Bu sayede çocuklar kendi mutlu oldukları dünyadan yabancı bir çevreye çıkmasından dolayı aslında yabancılık çekmesi ve ürkmesi aslında normal olarak karşılanmaktadır.

Bunun temel nedenleri arasında yer alan şeylerden bir kaç tanesi ise aslında bir nevi ihtiyaçlarını nasıl gidereceğini bilmemektedir. Bu aslında evde hep anne veya baba ihtiyaçlarını giderdiğinden dolayı bu yüzden zorluk çekmeleri oldukça normal karşılanması gerekmektedir.

Aslında oyun ablası olarak sizlere bahsedeceğimiz şeyler çok ama çok fazla önem taşıyabilir bu yüzden dikkatlice okumanız sizler için daha yararlı olacaktır. Aslında okula uyum problemi döneminde çocuklarımızı okula göndermeden önce okul öncesi bir eğitim alması her zaman daha iyi olacaktır. Bu sayede aslında çocuklarımızın okula gittiğinde ve bunun yanında yeni arkadaşlarıyla tanıştığında bir sorun çıkmamasını sağlamak için okul öncesi eğitim evde özel eğitim ve gölge öğretmen olarak çok mühim görmekte.

Bunun yanı sıra eğer aile bireylerinin okul öncesi eğitime maddi durumları yetmiyorsa eğer bir çok alternatif yol denemek için gerekli bir kaç adım atmanız gerekebilir. Gölge öğretmen olarak bu konuya çok önem vermekteyiz.

Oyun ablası olarak sizlere vereceğimiz tavsiye burada aslında çocuklarımızı okula başlamadan bir hafta önce yanınıza alarak okul ortamını ve sınıfları gezdirmeniz aslında çocuklarınızın okula başladığı zamanda yabancılık çekmesine engel olacaktır. Bu durum sayesinde sizlerde derin bir refaha ulaşacaksınız. Okula uyum problemi olan çocuklarımızın anne ve babanın kesinlikle çok ama çok fazla sabırlı olması gerekmektedir. Aksi takdirde yani sabırlı olmayan anne ve babalar sayesinde istenmeyen sonuçlar doğabilir. Oyun ablası olarak ve bunun yanında evde özel eğitim olarak çocukların eninde sonunda okula alışacaklarını unutmayın.