; Evde Bilgi | OYUN ABLASI ÇOCUKLARDA DAVRANIŞ BOZUKLUKLARI
 

Oyun ablası ve gölge öğretmen olarak aslında çocuklarımızda meydana gelen davranış bozukluklarının altında bir çok neden yatabilmektedir. Aile arasında veya toplam arasında meydana gelmiş olan olumsuz olaylardan dolayı her insan gibi normal olarak' da çocuklarda çok fazla derecede etkilenmektedir. Oyun ablası olarak bu durumun ciddiyetini iyi bir derecede kavrayabilmeniz açısından üstünde durarak önemini belirtmek istiyoruz.   

Bunun yanı sıra oyun ablası olarak çocuklarımız normal bireyler gibi gelişimini henüz tamamlamadığından ve gereken bilgi, birikime sahip olmadığından dolayı karşılaşmış oldukları olumsuz durumları tek başlarına aşa bilecek kapasitelerde değillerdir. Bu neden' den ötürü anne ve babanın desteğini almak zorundalardır. Oyun ablası olarak aslında bu destek sayesinde doğru bir davranış içerisinde gereken duygu birikimini çocuklara yüklemeyi başarabilirlerse eğer çocuklar hayatlarında davranış Bozukluklarından rahatlıkla kurtulabilirler.  Oyun ablası olarak aslında çocuklarımızın anne ve baba' dan destek görmüş olan bunun yanında sevilen ve özgüven duygusu yüksek olan çocuklar durumlara çok daha rahat bir şekilde kolayca alışabilirler.  

Aslında oyun ablası olarak psikologlar, çocuklarda bir davranış bozukluğu gördüklerinde çocuğun yaşını ve davranış biçiminden yoluna çıkarak bu duruma yol açan olayın ciddiyetini göz önüne almaktadırlar. 

Örnek olarak üç yaşındaki bir çocuğun istediği olmadığı takdir' de olumsuz bir şekilde ağlaması veya sızlaması normal olarak görülebilmektedir. Fakat bu üç yaşındaki çocuğunun davranışlarını aynı şekilde on yaşındaki çocuk 'da sergiler ise eğer bu sorun tamamen davranış bozukluğuna girmektedir. Bu durumda oldukça önemlidir 

 

 

Sütten kesilmiş olan çocukların anne çocuk ilişkisinde' ki yetersizlik' den dolayı özgüven eksikliği yaşamasından dolayı güven eksikliğinin olduğuna işaret etmektedirler.   

 

Genel olarak oyun ablası yaptığı araştırmalardan ötürü iki yaşından önce görülmüş olan saç ve seyrek kaş yolma davranışları sayesinde çocuklarımızın kendine zarar verme oranı Daha' da yükselmektedir. Bu durumlar aslında onların korkularıendişeleri ve kaygılar Yaşadığından dolayı gerçekleşmektedir. Anne ve babalar olarak bu durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir.