; Evde Bilgi | Oyun Ablası Davranış Bozukları

Oyun Ablası Davranış Bozuklukları

Oyun ablası ve gölge öğretmen olarak bireylerimizin aslında yazı yazma becerisi gibi bir çok öğrenme ve faaliyet güçlüğü gibi bu durumlarda bireylerimize ve ailelerimize ip ucu vererek onların daha iyi bir hayat şartlarına sahip olmasına yarar sağlamaktadır.

Gölge öğretmen ve evde özel eğitim olarak disgrafi olarak adlandırılmış  bu güçlük tanımı çocuklarımızın yani bireylerimizin çocuklarımızın herhangi bir yazı yazma becerilerini olumsuz yönde etkileyerek çocuklarımızın yani bireylerimizin hayatlarında zorlanmalarına sebep olmaktadır.

Bu hastalığın etkisi tabi ki sadece yazı yazmak gibi etken nedenler de kalmayıp bir çok alan da ve kullanımda sorunlar çıkartabilmektedir. Bunların sınırlı kullanımların arasında makas, düğme ilikleme gibi fiziksel sorunlarda bireylerimizin üzerinde bir çok sorun ve etki bıraka bilmektedir.

Gölge öğretmen olarak sizlere yardımcı olması için disgrafiyi tespit ederek bir değerlendirme yapılması ve bu değerlendirme sonucunda aslında belirli bir planda veya yolda ilerlemesi çocuklarımızın veya bireylerimizin ileride ki hayat şartlarına daha iyi sahip olabilmeleri adına büyük bir adım olacaktır.

Bu temelde oyun ablası olarak belirlemiş olduğumuz bir kaç madde var olmaktadır. Bu maddelerden bir kaçını bugün sizlere sıralayarak aslında bireylerinizde nelerin olduğunu belirleyebilir ve sizlere bu duruma göre gözlemleyebilirsiniz. Evde özel eğitim olarak aşağıda vermiş olduğumuz maddeleri dikkatle okuyun.

Bireylerimizde uygun olmayan davranış bozuklukları

Okunaksız olan bireylerimizin el yazıları

Bireylerimizin yazı yazarken eksik yazılmış kelime veya cümleleri

Yazı yazma gibi ve bunun yanında resme karşı olan direncin görülmesi

Peki, oyun ablası ve evde özel eğitim olarak bu davranışlar ve maddeler sonucun da bireylerimizin tedavileri nasıl gerçekleşmektedir. Örnek olarak misal yazı yazma becerisinin iyi derecede gelişmesini sağlamak amacıyla neler yapılabilir hemen sizlere bundan bahsedelim. Yazı yazma gibi sürecin iyi derecede gerçekleşe bilmesi adına karma karışık olan bu süreç içerisinde ki zamana bakacak olursak be becerilerinin tekrardan bireylerimizin kazanabilmesi adına bir çok işlem sıralanarak sıraya göre adımlar atılmalıdır. 

Bu adımlar sonucunda bireylerimizin iyi bir gelişim gösterebileceği imkanı olduğunu sizlere söyleye biliriz. Sizlerde iyi bir eğitim ve hizmet almak istiyorsanız. Evde özel eğitim ve gölge öğretmen olarak bizlere evde bilgi kurumsal hizmet firması olarak ulaşabilir ve detaylı hizmetler hakkında bilgi alabilirsiniz.