; Evde Bilgi | OYUN ABLASI HİPERAKTİVİTE ÇOCUKLAR
 

Oyun ablası olarak hiperaktif sorunu olan çocuklara yıllardır sektör içerisinde en iyi hizmeti vererek onları hayata daha iyi Adapte olmasını sağlamaktayız.  Peki, bu hiperaktif durumu nereden ve nasıl çocuğa gelmektedir?  

Oyun ablası olarak burada anne ve babaya düşen bunun yanı sıra öğretmene düşen görevler nelerdir onlardan bahsedeceğiz.  Oyun ablası olarak hiperaktif durumunu açıklayacak olursak eğer blinen bir şekilde dikkat eksikliği ve aşırı hareket bozukluğu olan çocuklarımızın davranışlarını kontrol altına almasında zorlanmasından dolayı ortaya çıkan bir durum olarak görülebilmektedir. Bu sonuç sayesinde okulda ve sosyal hayatta bu durum başarısızlıklara yol açabilmektedir. Oyun ablası olarak bu duruma dikkat edilmesi gerektiğini her zaman siz ailelere belirtmekteyiz.  

 

Bu durum aslında bir Öğrenme bozukluğu değildir. Bilinenin aksine bir Davranış bozukluğu olarak adlanrılmaktadır(Yani aslında bir huy özelliğidir.) Bu huy özelliği sayesinde çocukların beyinsel olarak hiperaktivite sorunu ortaya koymaktadır. Oyun ablası olarak aslında bu durumun erkek çocuklarda görüldüğünü ve bunun yanında okulun ilk çağlarında görüldüğünü belirtmek isteriz.  

 

Bu huy olayını en az seviye indirmek için anne babaların hiperaktivitenin gerektirmiş olduğu zorluklarla başa çıkabilmek adına öğretmenler ve doktorlar' la iş birliği yapması gerekmektedir.  

 

Basit bir tanı konulması oldukça zordur. Tanı koymadan aslında gösterdiği belirtileri sayesinde tıbbi ve duygusal olarak sorunları saf dışı bırakılması gerekmektedir.  Oyun ablası olarak bu problemlerin belirtileri çocukların hayatları içerisinde birçok belirti sel sonuçlara yol açmaktadır. Hem fiziksel hem de duygusal olarak çocukları zorlayabilmektedir Oyun ablası olarak yıllardır bu alanda hizmet vererek çocuklarımızın daha iyi bir hayat yaşamaları sağlaması açısından gerekli olan tüm adımları atmaktadır.  

Eğer sizlerde bir oyun ablası eğitimi almak istiyorsanız hemen evde bilgi adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.