; Evde Bilgi | OYUN ABLASI HİZMETİ OTİZM

Oyun ablası olarak yaptığımız araştırmalarımızın sonucunda aslında çağımızda 88 çocuk 'da 1 olarak görülmesi tahmin edilmektedir. Bunun yanı sıra bir diğer çizelgedeki sonuca bakacak olursak eğer erkek çocuklarında kız çocuklarına göre daha fazla görülmektedir.

Oyun ablası olarak bir diğer gördüğümüz sonuç ise otizm aslında sadece çocuklarda görülmemektedir. Bunun yanında yetişkin bireylerde bu otizm durumu gösterilmektedir. Son dönemlere girdiğimiz zamanlarda dünyanın aldığı tavırlar ve bu tavırlarının sonucu sonrasın ' da dünya genelinde otizm hastalığı iyice artmış olarak görülmektedir. Bunun yanında bu artışın zaman ilerledikçe artması' da devam ediyor. Oyun ablası ve evde özel eğitim olarak bu konuya sizlerinde daha çok dikkat etmesi gerekmektedir.

Otizm Vakaları

* Çok fazla çocuğa tanı ve tedavi uygulamasının çok önemli bir faktörü var.

* Toplumun otizm hakkında artık bilgisi çok fazla derecede artmıştır. Bunun yanı sıra bir çok kişi artık eğitimcisinden tutun aileler bile çocukların hatta otizm bireylerinin davranışlarının tespit ederek duruma göre hareket imkanı sağlıyor.

 

Otizmin Nedeni ?

Aslında otizm nedeninin tam olarak hangi neden' den dolayı gerçekleştiği bilinmemektedir. Yani otizmin spesifik bir nedeni henüz günümüz çağında bulunamamıştır.

  1.     Otizm Genetik Mi? Nedenleri

Genetik faktörlerin aslında bu konu üzerinde oldukça önemli ve etken bir rol oynadığını başta belirtmemiz gerekmektedir. Hatta bu durumda aslında ikiz olan bireylerde otizm görülme riski oldukça yüksek olarak bilinmektedir.

*Ailelerimizde tek yumurta ikizlerinden oluşan çocuklarımızda görülme ihtimali %77 olarak otizm rastlanma ihtimali vardır.

* Çift yumurta ikizlerinde ise bu durum tek yumurta ikizlere göre daha az miktarda görülmektedir. Yani %33 Olarak.

* Normal kardeşlerin her hangi birinde otizm varsa eğer diğer kardeş' de görülme ihtimali vardır.

*Otizm oluşturduğu genleri sayacak olursak eğer serotonin reseptörü, Gaba reseptörü gibi bir çok genden oluşma ihtimali vardır.

Oyun ablası ve evde özel eğitim olarak bu konu üzerinde verdiğimiz hizmetler bizler için ve sizler için çok dikkat edilmesi ve önem gösterilmesi gereken hizmetler arasında yer almaktadır.

  1.     Çevresel Nedenler

* Çocuk yapacak olan bireylerin yaşlarının olduğundan büyük olması etken olarak gösterilebilir.

*Annenin doğum sırasında geçirmiş olduğu rahatsızlıklar

*Doğum sırasına oluşabilecek bir çok etken olarak adlandırtabilmektedir.

  1.     Engellenebilir mi?

Kadın bireylerimiz otizm olan çocuk doğurma risklerini hamilelik sırasında veya süresinde almış olacakları folik asit maddesi ile azaltabilmektedirler.

Sizlerde güvenilir yerlerden hizmet almak istiyorsanız eğer hemen oyun ablası ve evde özel eğitim olarak internet üzerinden evde bilgi adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.