; Evde Bilgi | Oyun Ablası Kimdir Ne Yapar?

[b][size= 14.0pt; mso-bidi-font-size: 11.0pt; line-height: 107%]Oyun Ablası Kimdir Ne Yapar? [/size][/b]

[b][url=http://www.evdebilgi.com/blog/31]Oyun ablası[/url] [/b] genel olarak hizmet verdiği konulardan birisi otizm olarak bilinmektedir. [b][url=http://www.evdebilgi.com/blog/31]Evde özel eğitim[/url][/b] başlığı altında Otizmli olan bireylerimizin onlara normal bireyler gibi hatta normal bireylerin aldığı eğitimleri aynı şekilde oyun ablası olarak otizm hastası olan çocuklarımıza eğitim vermek amacıyla kendi içinde entegre etmiş bir kuruluştur.

[b][url=http://www.evdebilgi.com/blog/31]Oyun ablası[/url][/b] olarak bir farkımız bireylerin eğitimlerini kendi evlerin almış olmalarıdır. Yaşanılan eğitim sürecinde aldıkları eğitimleri görmezden gelmeden gayet hizmete uygun verilmektedir.[b] Oyun ablasının[/b] eğitim faaliyetinde birçok yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan verdiği şekilde eğitimlerden birisi şudur. Küçük yaşta olan bireylerimizin otizmli olan bireylerimizin oyun havası şeklinde verdiği eğitim sayesinde öğrencilerini gözlemleyerek onların davranışlarını gözlemleyerek öğrenme faaliyetinde öğrenciye yardımcı olur. Ve bunun yanında bireyin fiziksel ve mental olarak gelişimini gözlemleyerek nasıl bir yolda olacağının haritasını çizer.

Ve bunun sayesinde eksik olduğu noktaları bir bir tespit ederek bunlara göre bir eğitim süreci hazırlar ve bu eğitim sürecini bireye yansıtarak gerekli görevlerini yerline getirir.

[b]Oyun ablası[/b] bu tür bireylere çok fazla önem vererek onlarla ilgilenmektedir. Peki, otizm neden ortaya çıkar veya neden oluşur. Son yıllarda yapılan araştırmalara dayanarak otizm olmanın nedeni arasında şunlar gösterilmektedir. Nadir oluşan gen değişiklikleri veya oluşan mutasyonlar otizm ile ilişken dirilmektedir.

Bunun yanı sıra oyun ablası olarak vereceğimiz bu bilgiye önem verin. Otizm vakaların çoğunda çok eken beyin gelişimini etkileyen unsurlar ve bunun yanında genetik ve çevresel faktörler bunların hepsi bir araya geldiğinde otizm sonuçları ortaya çıkabilmektedir.

[b]Oyun ablasının[/b] verdiği bilgiler gözden kaçırılmamalıdır. Çünkü hayati bilgiler sayesinde öncenden önlemlerinizi alabilir ve gereken işlemleri yerinize getirebilirsiniz.

[b][size= 12.0pt; mso-bidi-font-size: 11.0pt; line-height: 107%]Tedavisi Nasıldır?[/size][/b]

Her çocuk bir birinden benzersiz olduğundan dolayı her çocuğa verilen müdahale planları farklılık göstermektedir. Tedaviler bireylere göre yapıldığı için daha faydalı olmaktadır. Tedavinin iyi bir sonuç verebilmesi için en önemli bir kısım erken ve yoğun eğitim dönemi olmasıdır. Ailesi iyi bir eğitim firması ile çalışarak çocukları için gereken en iyi müdahaleyi yapmış olacaklardır. [b]Oyun ablası[/b] ve [b]Gölge öğretmen[/b] bunlar arasında bir örnek gösterilebilir.