; Evde Bilgi | OYUN ABLASI OKULA UYUM PROBLEMİ
 

Oyun ablası olarak çocuklarımızın okula olan uyum problemleri aslında yaşlarından ve yaşadığı çevresel şartlardan dolayı normal görülebilmektedir. Lakin bu durumu aleyhinize çevirmekte çocuklarımıza okulu sevdirmekte aile bireylerinin hayatta ki kesin görevlerinden bir tanesidir.  

Oyun ablası olarak okula uyum problemi aslında çocuklarınızın sizler ile bulunmuş olduğu güvenli ortamdan ayırılarak dış dünyaya açılmasından dolayı içlerini birer kuşku ve güvensiz ortama adım attıklarını sanmaktadırlar.  Bunun yanı sıra oyun ablası olarak ' da şöyle bir durumdan bahsedebiliriz çocuklarımız bu durum sayesinde toplumsal hayata bir adım atarak bu adım niteliğinde insanlar ile etkileşime girerek gerekli hayat idarelerini kazanmaya başlamaktadırlar.  

Ancak tabi ki gölge öğretmen olarak 'da bu durumun çocuklar için henüz başlangıç bir aşama olarak görülmesinden dolayı çocuklarımızın endişeli olması oldukça normal karşılanması gerekmektedir.  

Tabi ki bu endişeden dolayı çocuklarımızın okula gittiği zaman okul ortamından ve okulda ki işleyiş durumundan dolayı çeşitli aksaklıklar yaşaması oldukça normaldir. Bu dönem içerisinde çocuklarımızın hayatları normal bir şekilde ilerleye bilmesi ve sarsıntısınız geçirmesi açısından aile bireylerine ve okulda' ki öğretmenlerine oldukça büyük görevler düşmektedir. Evde özel eğitim olarak aslında bu durum içerisinde de aile ve okul ortamı çocuklar için oldukça önemli bir hale gelmektedir.  

Oyun ablası olarak aslında sizlere olan tavsiyelerimizden bir tanesi ise çocuklarımızın okul öncesi eğitimini almasını sağlamak olacaktır. Çünkü çocuklarımızın okul öncesi eğitimi alması sayesinde bir çok durumdan rahatlıkla ve hiç zorlanmadan ayrılabileceği bir hale geldiğinden dolayı çocuklarımızın okul öncesi eğitimine önem vermenizi söylemeden geçmek istemiyoruz. Bunun yanı sıra normal olarak her aile çocuklarını okul öncesi eğitim gibi yuvalara maddi sıkıntılardan dolaya verememektedir. Bu da aile için aslında çok normal bir durumdur. Bu durum içerisinde sizlerin yapacağı olan birkaç püf nokta olabilir. Oyun ablası ve gölge öğretmen olarak tavsiye ettiğimiz yöntemlerden bir tanesi aslında çocuklarınız okula başlmadan iki hafta önce aralıklar ile çocuklarınızı okula götürerek, okulu gezdirerek ve bunun yanında sıralarda birlikte oturarak aslında okulun güvenli bir yer olduğunu çocuklarınızın beyin lobunda bir etken olarak gösterebilir ve oluşturabilirsiniz.