; Evde Bilgi | OYUN ABLASI OTİZM ARAŞTIRMASI
Oyun ablası ve gölge öğretmen olarak ilk önce sizlere otizm nedir onu açıklamalıyız. Otizm doktor dilinde aslında nöro gelişimsel hastalıklar arasında dünya çapında en fazla görülen bir hastalık türüdür.  
Bunun yanı sıra oyun ablası ve gölge öğretmen olarak yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda varmış, olduğumuz bir diğer sonuç ise asperger sendromu' da otizm bir alt türü olarak bilinmektedir. Otizm sepktrum bozukluğu ve otizm kompleks beyin hastalıkları olarak bilinmektedir.  Bunun yanında bu hastalık' da kişinin sosyal ilişkilerinde, sözlü veya sözsüz iletişimin' de kendini tekrarlayan davranışlar gözlemlenmektedir.  Oyun ablası olarak araştırmalarımızda otizm'in aslında hayat boyu süren gelişimsel bir hastalık türüde olduğu apaçık belirtilmektedir.   
Günümüz çağında otizm çocuklarda görülme sıklığı 88 çocukta 1 çocuk olarak görülmektedir. Bunun yanı sıra oyun ablası olarak aslında erkek çocuklar' da kızlara göre daha fazla görülmektedir. Otizm tabi ki sadece çocukları etkilemez otizm' li yetişkinlerde bulunmaktadır.  
Bu durum son yıllar' da ise on katın' da bir artış görülmeye başlamıştır. Peki, bu artışın sebebi nedir?  
  • Oyun ablası olarak insanların otizm tanımını değiştiğini göstermektedir. 
  • Artık bunun yanın' da çok çocuğa tanı veya tedavi imkanlarının ulaşmasının' da etkisi' de vardır.  
  • Toplum' da otizm bilinci artmış bulunmaktadır.  
Otizm aslında çok fazla çeşitli olduğu görülmekte ve bilinmektedir. Yani aslında spesifik bir neden bulunmamıştır.   
  • Anne' de olan tek yumurta ikizlerinden birinde otizm var ise diğer yumurta ikizin' de görülme %77 olarak görülme ihtimali olduğunu' da bilinmektedir.  
  • Eğer çift yumurta ikizinde otizm hastalığı var ise, diğer yumurta ikizinde görülme ihtimali matematiksel olarak %31' dir 
Oyun ablası olarak  bu durumun gerek eğitimciler ve gerek doktorlar tarafından düzenli olarak sağlık kontrollerinden geçerek gerek manevi hayata gerek ise maddi hayata daha iyi derecede olanak sağlayabilmektedir. Eğer sizlerde oyun ablası hizmetinden yararlanmak istiyorsanız hemen www.evdebilgi.com adresinden bizlere ulaşarak gerekli olan her türlü hizmeti alabilirsiniz.