; Evde Bilgi | OYUN ABLASI ZİHİNSEL YETERSİZLİK HİZMETİ

Oyun ablasının bir çok hizmeti içerisinde yer alan bu zihinsel yetersizlik hizmeti aslında bireylerimizin hayata olan bağlılıklarını daha iyi derecede artırmak amaçlı bir çok işlev kullanılarak verilen eğitimlerden bir tanesi olarak görülebilmektedir.

Dünya genelinde hatta şöyle ki açıklayacak olursak eğer global dünyamızda büyürüz, olgunlaşırız, işlerimizi kurarız ve bundan sonra bir evlilik dönemine adım atarak evleneceğimiz insanı bulur ve onunla evleniriz. Aslında gölge öğretmen olarak bu konuya değinmemizin nedeni her şeyin tamamen bir başlangıç' dan olduğunu sizlere anlatabilmektir.

Oyun ablası olarak bizlerin görmüş olduğu bireylerde bir çok nokta vardır. Bunlara değinmeden önce sizlere zihinsel yetersizlik kavramı hakkında geniş çaplı bir açıklama yapacağız.

Bireylerimiz evlilik çağları sırasında aslında çocuk yapmaya' da çok fazla niyetlidirler. Hatta bu durum Türkiye' de daha fazla görülmektedir. Döllenme sonucunda çocuklar yapılır ve aslında onun  hakkında gelecek hakkında bir çok hayal düşlenir ve hayatlarını yönlendirmek adına anne ve babalar bir çok adım atmaya başlarlar. Fakat hayat her zaman herkese gülen tarafını göstermeye bilir bunlardan bir tanesi' de evde özel eğitim ve oyun ablası olarak sizlere sunacak ve söyleyecek olursak eğer.

Zihinsel yetersizlik durumu bunlardan sadece bir tanesi olarak görülebilmektedir. Gölge öğretmen zihinsel yetersiz olarak çocuklarımızın hayatlarında önemli bir problemin ortaya çıktığını herkesin bildiği üzere görmüş oluyoruz.

Oyun ablası ve evde özel eğitim olarak sizlere vermiş olduğumuz zihinsel yetersizlik durumunun aslında eğitimi ve hizmetinin erken yaşta ne kadar önemli olduğunu anlamanız ve anlatmanız gerekmektedir.  Zihinsel yetersizlik durumunu fark etmeniz durumun 'da sizlerin yani anne ve baba bireylerinin bir birleri ile tartışması yerine bir çözüm bulması gerekmektedir. Çünkü sizler ne kadar hızlı davranırsanız eğer çocuklarınızın iyi olma dönemi bir o kadar hızlı ve sağlıklı yürür.

Tabi ki bu durum karşınıza geldiğinde hemen önünüze gelen bir hizmet yuvasına atlamayacaksınız. İyi araştırmalar yaparak kısa sürede kesin sonuçlara ulaşacak durum ortaya çıkarmanız gerekmektedir. Oyun ablası ve gölge öğretmen olarak sizlere yıllardır verdiğimiz hizmetlerimiz sayesinde bir çok çocuğumuzun hayatında kalıcı bir yer oluşturmuş bulunmaktayız.