; Evde Bilgi | OYUN ABLASI ZİHİNSEL YETERSİZLİK HİZMETİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

OYUN ABLASI ZİHİNSEL YETERSİZLİK HİZMETİ NEDEN ÖNEMLİDİR? 

 

Zihinsel yetersizlik durumu aslında oyun ablası eğitim ve hizmeti açısından oldukça önemli bir durumdur. Zihinsel yetersizlik durumu bireylerin yaşantısından birçok yönde bunun yanında eğitim performansında ve sosyal hayatındaki uyumsuzlukta çok etkili bir uyum göstermektedir.  Oyun ablası olarak bir diğer gördüğümüz olaylardan bir tanesi ise aslında yaşıtlarına göre zihinsel durumu geri olmasıdır.  

Ama aslında normalde olması gereken çocuğun hayattaki davranışları çocuklarımızın yaşamış olduğu ortamda çevre faktörlerine uygun bir davranışları göstermektedir.  

Tabi ki bunun yanı sıra zihinsel yetersizlik seviyeleri gruplara ayrılmaktadır. Bu gruplar sayesinde aslında çocuklarımızın oyun ablası ve gölge öğretmen olarak nasıl bir düzeyde olduğunu rahatça öğrenerek gelecekte ki hayatlarında daha fazla başarı ve uyum sağlaması açısından bekletmeden gerekli adımları atabilme şansına sahip olma imkânınız vardır.  

 

Oyun Ablası Hafif Zihinsel Yetersizlik 

Oyun ablası olarak bireylerimizin temel alanda okuma yazma ve bunun yanında sayma becerilerini ortaya çıkarmasında gecikme durumunda olmasıdır.  

Oyun Ablası Orta Düzey Zihinsel Yetersizlik 

Oyun ablası olarak bireylerimizde görmüş olduğumuz durum ise sosyal, ekonomik ve duygusal davranışlarını daha çok gecikme durumu olarak görülebilmektedir.  

Oyun Ablası Ağır Düzeyde Zihinsel Yetersizlik 

Oyun ablası olarak bireyin ciddi anlamda sorunsal davranışları ortaya çıkarak aslında birçok problem yanında getirmektedir.  

Bu durumdan dolayı zihinsel yetersizlik durumları genel manada farklılık göstermektedir. Oyun ablası olarak aslında düzelebilir olan durumlarında bireylerin hizmet almaları gerekmektedir.  

Oyun ablası olarka bizler eğitim ve hizmet yuvamız olarak bu konu üzerinde çok titizlikle durmaktayız. Sizlerinde bu konuya önem vermeniz gerektiğini öneriyoruz.