; Evde Bilgi | OYUN ABLASI ZİHİNSEL YETERSİZLİK NEDİR? NE YAPILMALIDIR?
Her aile' de olduğu gibi her anne ve baba çocukları olacağı zaman sevinçten havalara uçarak o andan itibaren anlatılmaz bir sevinç yaşayarak hayata daha çok adapte olurlar. Oyun ablası ve gölge öğretmen olarak bu durumun aslında ne kadar normal olduğunu sizlere anlatabilmemiz herkes için oldukça önemlidir. 
Ve her ailede' kendi çocuklarının diğer çocuklara farkla en mükemmel çocuk olduğunu düşünmektedirler. Oyun ablası olarak ve gölge öğretmen olarak aslında ailelerin bu durum İçerisi'nde kendilerine biraz fren vurması daha iyi ve baki olacaktır.  Oyun ablası olarak biraz' da bugün sizlere hayatın aslında nasıl işlediğini göstermek olacaktır.
Evet çocuklarınız için hayaller kuruyorsunuz eğitim, iş , evlilik ve para hakkında çocuklarınıza bir çok geleceğe dair planlar yaparsınız bu planları şekiller ve çocuklarınızı onlara göre yönlendirmeye çalışırsınız. Lakin bazen hayat istediğiniz gibi gitmeyebilir. Ve hayattan her konu hakkında darbe yiyebilirsiniz. Bugün' de o hayaller kurduğunuz ve hayat planları yaptığınız çocukların hayatlarınıza bir darbe vurarak zihinsel engelli olarak doğması ve büyümesi .  Oyun ablası olarak bu durum' dan sonra anne ve baba çocuklarının zihinsel engelli olduğunu öğrendik' den sonra suçu birbirlerine atarak saçma sapan bir hale durumu getirmeye gayret etmektedir.
Bu durum herkesi çıkmaz bir yola sokma yolunda ilerlemektedir. Bunun yerine tekrar' dan hayata bağlanarak yeniden ayağa kalkarak zihinsel olan çocuğunuz için daha iyi neler yapabilirsiniz bunları araştırmalısınız. Çocuklarınızı en iyi şekilde en iyi hizmetleri ve eğitimleri vererek aslında onların daha iyi bir hayat yaşamaları adına sahip olmalarına neden olabilirsiniz.
Oyun ablası ve gölge öğretmen olarak bu durumun ne kadar önemli olduğunu ve aslında yediğiniz bu darbe' den sonra tekrar' dan ayağa kalkarak elinizden geleni ardınıza koymadan en iyi şekilde yapabildiklerinizi yapmalısınız.
Uzmanlar ile görüşmeli ve uzmanlar ile hangi alanda nasıl eğitimler alması gerektiğini konuşarak bu kadar zaman diliminde neler yapılmasını gerektiğini iyice planlanmanız gerekmektedir.