; Evde Bilgi | ZİHİNSEL YETERSİZLİK EVDE ÖZEL EĞİTİM

ZİHİNSEL YETERSİZLİK EVDE ÖZEL EĞİTİM

Oyun ablası ve evde özel eğitim olarak aslında insan zekası doğuştan ve sürdürdüğü hayatı boyunca yaşadığı süre boyunca geçirmiş olduğu deneyimler sonucunda problem çözme gücünü gösteren bir durumdur.

Bazı zamanlar zihinsel yetersizlik durumunu gösteren nedenler doğum öncesinde veya doğum sonrasında bir çok çeşitli nedene bağlı kalarak insanın gelişimsel döneminde ortaya çıkan bir durumdur. Oyun ablası ve gölge öğretmen olarak çocuklarımızın zihinsel engelli olması durumunda yaşıtlarına göre çok ve yavaş gelişmektedirler.

Zihinsel Engel Olmanın Sebebi

Genel olarak aslında zihinsel engele sahip olan insanlarının nedenleri altında neler yatmaktadır. Bunları iyi bilmemiz gerekmektedir. Evde özel eğitim ve gölge öğretmen olarak aslında zihinsel engelliği olan insanların bu sorunun tam olarak neden kaynaklandığı bilinmemektedir. Fakat orta derecede ve üst düzeyde zihinsel engelliliğe sebep olan kaynak biyolojik etkenlerden' de kaynaklanmaktadır. Bu yüzden bu duruma çok ama çok fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra bu durum gerçekleştik' den sonra iyi yerlerden hizmet almanız gerekmektedir. Bu aldığınız hizmetler sayesinde zihinsel engelliğe sahip olan bireylerimizin hayat şartlarında daha iyi bir noktaya gelme ihtimalini olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Doğum Öncesinde Görülmüş Olan Nedenler

  •          Annenin yaş ortalaması
  •          Hamilelik döneminde kullanılmış olan ilaçlar
  •          Radyasyona maruz kalarak kötü sonuçların ortaya çıkması
  •          Akraba evliliğinde oluşan  sonuçlar

Doğum Anında Oluşan Nedenler

  •          Erken süreç' de veya geç süreç olan doğum
  •          Kordon dolanmasının olması
  •          Güç ve riskli doğumların yaşanması
  •          Beslenme bozuklukları

Gibi bir çok nedenden görülebilen bu zihinsel yetersizlik durumu toplumumuzda görülmektedir. Bu yüzden zihinsel yetersizlik durumunda bireylerimizin bu tarz bir hastalığa sahip olmasından dolayı iyi derecede hizmet alması gerekmektedir. Aldığı hizmetler kaliteli ve referansı sağlam olan yerlerden hizmet almak zorundasınız. Eğer sizde oyun ablası ve gölge öğretmen olarak evde bilgi hizmet yuvasından hizmet almak istiyorsanız evde bilgi adresinden hemen detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.