Hakkımızda

             Eğitim hakkı her insanın temelde ve evrensel ölçüde sahip olduğu haklardan biridir ve özel eğitim genel eğitimin ayrılmaz bir parçasıdır. Özel eğitimin yoğunlaştırılmış şekilde ulaşılabilirliğini sağlamak adına çıktığımız yolda her geçen gün gelişen ve bu misyonu  edinmiş öğretmenlerle büyüyen bir ekibiz. Evde özel eğitim, evde yabancı dil özel ders, oyun ablalığı ve gölge öğretmenlik alanlarında verdiğimiz hizmette  amacımız çocuklarımızın güven ortamında mutlu ve huzurlu olacakları şekilde, maksimum seviyede verimlilik sağlayarak öğrenmeyi öğretmek, sosyal entegrasyonlarını hızlandırmak, toplumsal ve bağımsız yaşama geçişi desteklemek gelişim alanlarıyla ilgili ihtiyaçları sağlamaktır. Sizin için de çok kolay olmadığının farkında olduğumuz bu uzun yolda amacımız sevgi ve bilginin ışığıyla eğitimimizi evinize getirerek hayatınızı bir nebze kolaylaştırmaktır.

                                                                                                                                                                                                                       Saygılarımızla/EVDE BİLGİ EĞİTİM

 

Çalışma şeklimiz

Evde Bilgi ailesi olarak her çocuğumuzun eğitimini standart bir programa dayatmadan her çocuğun kendine has beceri ve ihtiyaçları göz önüne alınarak bireyselleştirilmiş eğitim planı ile öğretmen&koordinatör&diğer alan uzmanları ile kendi aramızda iş bölümüyle ekip halinde yapıyoruz.  ihtiyaç alanına göre o alanın uzmanları tarafından bir program hazırlanır. Her öğrencimizin kendine ait koordinatörü olur ve koordinatör talep edilen ders yoğunluğuna göre düzenli aralıklarla programın takibini ve güncellenmesini yapar.  zaman zaman diğer alan uzmanlarıyla istişare ederek program geliştirilir ve beceriler arttırılarak eğitim devam eder. Verdiğimiz tüm hizmetler  alan uzmanı koordinatör eşliğinde devam eder ve her ailenin bir uzman koordinatörü ve eğitmeni olur.

Evde eğitimin avantajları;

·        Çocuklarımızın en güvende hissettikleri ve doğal ortamları olan evlerindeki dersler çocuğumuzda yeni ortam stresi ve adaptasyon süreci olmadan maksimum seviyede verimlilik sağlanır

·        Yol mesafe trafik gibi çocuklarımızı strese sokan durumlara maruz kalmamış olurlar

·        Zamanın çok kıymetli olduğu günümüzde çocuklarımızın çocuk olduğunun bilincinde olduğumuzdan oyunlarına sosyal aktivitelerine zaman açabilmeleri sağlanır

 

·        Öğrencimizin performansı ve program ile alakalı aile görüşmesi rahat ortamda tüm detaylarıyla yapılabilmesi sağlanır.

 

 

Çalışma alanlarımız

 

Ø   Zihinsel Yetersizlik

Ø   Otizm

Ø   Yaygın Gelişimsel Bozukluk

Ø   Cerebral Palsy (CP)

Ø   Down Sendromu

Ø   Özgül Öğrenme Güçlüğü

Ø   Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Ø   Mental Retardasyon, Mental Motor Retardasyon

Ø   Konuşma Bozukluğu Tanısı Almış Çocuklar

Ø   Okul Uyum Problemi

Ø  Davranış Bozukluğu olan çocuklar 

 

Ø  Sosyal-duygusal uyum güçlüğü